Kalkulator ubezpieczeń na życie to bardzo przydatne narzędzie. Na podstawie danych które w nim wypełnimy, otrzymamy informację z widełkami cenowymi naszego ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie na życie jest produktem który bez pozostawienia szczegółowych informacji nie jesteśmy w stanie od ręki wyliczyć składek. Dzięki informacją typu jaką prace wykonujesz, czy masz dzieci itp., możemy oszacować Twoje zapotrzebowanie ubezpieczeniowe. Dopiero na tej podstawie będziemy w stanie zaproponować Ci produkt który spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

Kalkulator Ubezpieczenia na życie – dlaczego warto?

  • Oszczędność pieniędzy – nasz kalkulator ubezpieczeń przedstawi Ci ponad 10 ofert towarzystw zajmujących się ubezpieczeniem życiowym. A co za tym idzie na podstawie naszej rekomendacji w której stawiamy na zakres ochrony do ceny, możesz dokonać świadomego wyboru.
  • Oszczędność czasu – nie musisz nigdzie wychodzić, możesz to zrobić o każdej porze dnia. Nasz serwis działa nieprzerwanie w celu zapewnienia dostępu do kalkulatora ubezpieczeniowego. Cały proces nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty! Przekonaj się sam, jak duża jest to oszczędność cennego czasu.
  • Doświadczenie – Naszej multiagencji ubezpieczeniowej zaufało już ponad 300 tysięcy osób. A nasze strony miesięcznie odwiedzają tysiące nowych osób, zainteresowanych tematami ubezpieczeniowymi. Nasz zespół doradców służy pomocą w każdej chwili.
  • Ochrona danych osobowych – nasze bazy są pod nadzorem Generalnego Inspektoratu ochrony danych osobowych (GIODO), dlatego możesz być pewnym że dane są bezpieczne.

Ubezpieczenie na życie kalkulator – co warto wiedzieć?

  • Cena Polisy – jest to zmienna kształtująca się na podstawie bardzo dużej ilości czynników, najważniejszym z nich jest ryzyko jakie jest ponoszone przez ubezpieczyciela. Dodatkowo suma ubezpieczenia, rodzaj polisy (mowa tutaj o ochronnych, inwestycyjnych czy też posagowych), okres obowiązywania (np. polisa terminowa czy bezterminowa) itp. Wiadomą jest że składka w terminowym ubezpieczeniu na życie jest niższa niż w bezterminowej.
  • Suma ubezpieczeniowa (ile wynosi maksimum?) – Najczęściej oscyluje ona w okolicy jednego miliona złotych jeżeli mówimy tutaj o standardowej składce. Oczywiście należy zwrócić uwagę że suma ta oznacza górną granicę odszkodowania w przypadku śmierci czy choroby osoby ubezpieczonej. Istnieją w Polsce Towarzystwa ubezpieczeniowe które oferują dużo wyższe sumy ubezpieczenia, lecz wiąże się to również z większą kwotą miesięcznej składki. Proste oszacowanie potrzebnej sumy ubezpieczenia przedstawi Ci nasz kalkulator ubezpieczeń na życie.
  • Ubezpieczenie kilku osób – nie każde towarzystwo przewiduje taką opcję, ale warto na to zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej. Ważną kwestią jest że z polisy na życie mogą skorzystać oczywiście wszyscy członkowie rodziny, będący wpisani do odpowiedniego formularza. Małżonkowie oczywiście mogą ubezpieczyć się wspólnie, przez co otrzymają oni oboje ochronę przed ryzykami zawartymi w umowie (ciężka choroba, niezdolność do pracy czy śmierć).


Jak wygląda dobre ubezpieczenie na życie?

Można powiedzieć że polisa na życie złożona jest z dwóch elementów, mowa tutaj o ochronie życia osoby ubezpieczonej ale jest także drugi element czyli ochrona zdrowia. Dobra polisa powinna posiadać zabezpieczenie tych dwóch elementów dodatkowo ważne jest by zostały uwzględnione wszystkie realne oraz możliwe zagrożenia czyli ryzyka. Tak szeroki zakres ochrony oczywiście swoje kosztuje. Lecz jeżeli spojrzymy z perspektywy składki miesięcznej do ewentualnych kosztów leczenia które nie raz należy pokryć od razu i jednorazowo. To miesięczna składka robi się malutka. Należy tutaj przytoczyć „Jest to cena za poczucie bezpieczeństwa”.

W zakresie ochrony naszego życia należy dokładnie się przyjrzeć aspektowi wypłacalności odszkodowania w przypadku śmierci ubezpieczonego. Czy nasze towarzystwo wypłaca takie odszkodowanie w każdym przypadku śmierci czy zastrzega sobie prawo od odmowy wypłacenia takiego odszkodowania jeżeli nastąpi ona w wyniku choroby czy wypadku.

Najlepszą sytuacja jest wtedy gdy dane towarzystwo ubezpieczeniowe, bierze odpowiedzialność za śmierć ubezpieczonego w ogóle. Nasz kalkulator ubezpieczeń na życie, na podstawie Twoich potrzeb, naszego doświadczenia i wspólnej rozmowy przedstawi Ci najlepsze rozwiązanie ubezpieczeniowe.

Banner Ubezpieczenie Na życie