Co zyskuję wykupując polisę inwestycyjną? Czy to opłacalny wydatek?

Polisa inwestycyjna to jeden z rodzajów dostępnych obecnie ubezpieczeń. Ma charakter ubezpieczeniowo-inwestycyjny, czyli z jednej strony jest standardową polisą na życie, a z drugiej możliwością zarobienia dodatkowych pieniędzy. Pewna część pieniędzy z każdej, comiesięcznej składki jest przeznacza na ubezpieczenie życia, a druga np. na zakup jednostek uczestnictwa w ubezpieczeniowym funduszu kapitałowym, którego celem jest inwestowanie w instrumenty finansowe. Najczęściej ta druga część naszych pieniędzy jest przeznacza na zakup akcji lub obligacji.

Z czego się składa ten rodzaj ubezpieczenia?

Ubezpieczenie na życie o charakterze inwestycyjnym (tzw. polisa inwestycyjna) to prosty, szybki i wygodny sposób na zapewnienie sobie dwóch różnych korzyści. Pierwszą jest poczucie bezpieczeństwa i gwarancja, że w przypadku trudnych sytuacji życiowych otrzymamy zapomogę finansową, a druga zaleta to możliwość zysku i zwiększenia własnych oszczędności.

Gdzie można kupić taką polisę na życie? Gdzie są najlepsze oferty?

Każdy rodzaj polisy na życie, jak również ubezpieczenia inwestycyjne znajdziesz na naszym portalu. Tam z łatwością wybierzesz najlepszą ofertę w atrakcyjnej cenie oraz rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości związane z szerokim tematem ubezpieczeń. Nie czekaj ani chwili dłużej i weź swoje życie we własne ręce! Stać Cię na poczucie bezpieczeństwa i inwestycje.