Szukając ubezpieczenia spotkamy się z pojęciem ubezpieczeń terminowych i bezterminowych, przede wszystkim ubezpieczenie na życie ma jedną zasadę iż ważne są okoliczność i temat którego dotyczy ubezpieczenie.

Różnicą zasadniczą jest to że ubezpieczenie na życie terminowe dotyczy jakiegoś określonego przedziału czasowego więc umowa zawierana jest na konkretny określony czas. Natomiast bezterminowe nie ma ustalonej daty zakończenia, i obowiązuje ono cały czas a wypłacane jest w momencie zaistnienia sytuacji na rzek której był ubezpieczony klient.

Jako ekspert nie mogę jednoznacznie powiedzieć które ubezpieczenie jest lepsze, wszystko zależy od tego jaki zakres ma mieć ubezpieczenie i czego ma dokładnie dotyczyć. Ubezpieczenia terminowe zazwyczaj brane są na czas trwania kredytu i są zazwyczaj o wiele tańsze, natomiast ubezpieczenie bezterminowe pokrywa nam zakres całego życia, ale nie należy do najtańszych.

Przy ubezpieczeniu terminowym mówimy tutaj o okresach od kilku do kilkunastu lat. Warto zastanowić się czy lepiej nie zakupić ubezpieczenia bezterminowego, które w momencie zawarcia umowy może i być droższe ale pozwoli nam spokojnie spać.