Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce, posiada w swojej ofercie ubezpieczenie na życie. Tych firm jest kilkadziesiąt w naszym kraju, i prześcigają się one na oferty. Jak wiadomo można wpaść w pułapkę. Dlatego w tym wpisie dowiesz się jak wybrać dla siebie odpowiednią polisę na życie.

Określ potrzeby ubezpieczeniowe

Pewnie zaczęliście swoje poszukiwania od wejścia na strony ubezpieczycieli taki jak PZU, Aviva, MetLife czy może Warta. Takie rozeznanie oczywiście warto zrobić, żeby wiedzieć, jakie potrzeby mamy. Czy szukamy zabezpieczenia naszej rodziny na wypadek ewentualnej śmierci czy może chcemy zabezpieczyć nasz kredyt w momencie, gdy stracimy pracę lub utracimy zdolność do wykonywania pracy. Na początek naszych poszukiwań należy określić kilka podstawowych parametrów:

  • Opłacanie składek – forma miesięczna, kwartalna czy roczna.
  • Rodzaj polis – inwestycyjna, ochronna, oszczędnościowa.
  • Umowa rozszerzona (np. z polisą na raka) czy może podstawowa.

Bardzo ważną kwestią w poszukiwaniach jest ustalenie na czym nam najbardziej zależy w ubezpieczeniu na życie. Dopiero po określeniu tego, należy zacząć gromadzić szczegóły które decydują o naszym wyborze. Ale te szczegóły określają również jakość świadczenia ubezpieczeniowego. Sprawdzić musimy umowę i OWU (ogólne warunki umowy) pod kątem wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczającego, indeksowania się składek czy innych elementów jak wartości odszkodowań itp. Dokument jakim jest OWU, każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada na swoje stronie internetowej.

Ranking ubezpieczeń – pomocne?

Zapewne swoje poszukiwania najlepszego ubezpieczenia na życie, rozpocząłeś/aś od wpisania różnych fraz w google. Rankingi ubezpieczeń na życie zawsze warto brać pod uwagę. Tworzone są one przez ekspertów ubezpieczeniowych, na podstawie długich analiz. Dzięki takiej analizie, eksperci są w stanie wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie na życie. Które będzie się cieszyć uznaniem wśród klientów. Takie zestawienia cieszą się również uznaniem wśród branży ubezpieczeniowej.

Przeglądając nasz ranking, możecie państwo zapoznać się z najlepszymi ofertami i jednocześnie odrzucić oferty firm ubezpieczeniowych które nawet nie znalazły się z zestawieniu. Najczęściej takie firmy się tam nie znajduję ze względu bardzo nie atrakcyjna ofertę, wręcz jednostronną. Dzięki temu ranking jest miejscem pewnym. Zależy nam na świadomości klientów, bo Towarzystwa mają możliwość zapewnić wielowymiarową ochronę ale również nie małe odszkodowanie czy też zabezpieczenie finansowe.

Dodatkowo wiele firm ubezpieczeniowych oferuje opiekę psychologa, możliwość wypłacania stałych świadczeń w momencie niezdolności do pracy. Możemy uzyskać dopłaty do rehabilitacji, która w Polsce jest bardzo droga. Ale co ważne nawet istnieje opcja otrzymania dofinansowania do leków nierefundowanych.